Bu bölümde yaşam yolculuğunuza değer katabileceğini düşündüğüm kendime ait sözlere yer verdim.

Cep telefonunuz bile uyumsuz bir şarj aletiyle şarj edildiğinde bozuluyor. Peki siz kendi enerjinizi yüklerken seçtiğiniz kaynakların doğruluğundan emin misiniz? 

Her eylemin ilk adımı bir soruyla başlar. Soruyu sorma cesaretini gösterebilenin cevabı öğrenme ihtimali yarı yarıyadır; sormayan ise baştan kaybetmiştir.

İnsanları yargılarken harcadığınız enerjiyi onları algılarken kullandığınız gün hayatınızda yepyeni bir sayfa açılacak.


Başkalarıyla paylaştığınız her şey artarak size geri döner.


İnsan, hayatı boyunca adının önüne sayısız sıfat alabilir ancak bunların ilki "iyi insan" değilse sonrakilerin bir anlamı yoktur.


Hayatın kendi içinde müthiş bir dengesi var. Fark edebilene ne mutlu...


Hayat, kimi zaman durgun kimi zaman dalgalı bir deniz gibidir. Durgunlaştıysa, dalgaların geleceği vakte hazırlan.


Allah ; bütün insanları, iyilik adına çabalayan insanlara yardımcı olmaları için görevlendirmiştir. İyi insanlar bunu bilerek ,kotu insanlar ise bilmeyerek yaparlar.

O yer bu yer şu yer
İnsan kendini bilmezse eğer
İçi içini yer
Mutlu etmez onu hiçbir yer

Hayatta başımıza gelen olaylar, karşılaştığımız insanlar, kariyerimizdeki değişimler hepsi bugüne kadar yaptıklarımızın bir karşılığıdır. Birbirleriyle ilintili bir bicimde bizi en iyi halimize ulaştırmak adına işbirliği içinde hareket ediyorlar.


Hayatta bazen yakınlaşmak için uzaklaşmak gerekir, duyulmak için susmak, elde etmek için vazgeçmek...


Başkasına yardım eden kendine yardım eder.


İçinizden gelen işinize de geliyorsa doğru yoldasınız demektir.


Ne istediğinizi gerçekten biliyorsanız ve isteğinizin bedelini ödemeye hazırsanız er yada geç kavuşursunuz.


Hayat bir bütündür ve bir alandaki tecrübe başka bir alana aktarılabilir. Siz yeterki yola çıkın...


Hayatta her şeyin bir zamanı var. O yüzden geçmişte yapamadıklarımıza hayıflanmak yerine isteğimizin gerçekleşme zamanı gelene kadar karşılaştıklarımıza şükredip onlardan öğrendiklerimizle yolumuza devam etmeliyiz.


Bilgi, sihirli bir değneğe benzer. Uzman olduğuna inandığınız bir kişiden duyduğunuz bir kelime, tüm düşüncelerinizi ve eylemlerinizi temelinden değiştirebilir.


Yapmakta olduğunuz iş, dile gelseydi onu seçtiğiniz için size teşekkür eder miydi?


Hayat bazen size kendi içinize dönmeniz için fırsatlar yaratır. Bu fırsatı değerlendirebilirseniz sizi bekleyen ödülü kucaklarsınız.


Planımıza uymayan şeylerin var olma nedeni bize bir şeyler öğretmek içindir.


Bazen çok zor gelse de tek yapmanız gereken şey beklemektir.


Bilgi, kullanılırsa güç kullanılmazsa yük olur.


Her şeyin ilk adımı kabullenmektir, eylemse onun takipçisidir.


Yıldız olduğunuza inanıyorsanız birilerinin sizi parlatması için beklemeyin! Ait olduğunuz gökyüzünü bulun ve kendinizi gösterin.


Yaptığınız işten kendiniz etkilenmiyorsanız başkalarının etkilenmesini beklemeyin.


Gerçek dostluk, zamanla elenen değil zamanla bilenendir.


Hayatta yaptığın şey ne olursa olsun ya her şeyinle sonuna kadar gitme kararlılığını göstereceksin yada o ise hiç başlamayacaksın.


Bazen tek bir kelime saatlerce konuşmaya bedeldir.


Evrendeki her boşluk doldurulur. Hayatınızda yeniye yer açmak için eskiye yol vermeniz gerekir.


Uçmak için doğduysan yerde rahat edemezsin...


Hayat adeta bir bilgisayar oyunu gibi... Bir önceki seviyede anlam veremediğiniz halde yaptığınız şeyler bir sonraki seviyeye geçince anlam kazanıyor.


Bu hayattaki gücünüz yaşamına dokunabildiğiniz insan sayısıyla doğru orantılıdır.


Hayatımızın belirli dönemlerinde karşımıza çıkan ve elimizden tutup bize yol gösteren insanlar adeta bugüne kadar yaptığımız şeylerin doğruluğunu teyit etmek için gönderilmiş özel insanlardır.


İstiklal, istikrardan gelir.


Bazen hayatınızdaki her şeyin istediğiniz gibi olması için gereken tek şey zamandır.


Aslında tüm insanlar potansiyel olarak başkalarına yardım etme eğilimi taşır bunu sağlamak için tek yapmanız gereken şey teklif sunmaktır.


Her koşulda kandırabileceğiniz tek bir kişi vardır: kendiniz


Her ruh yaşaması gerekeni yaşar, öğrenmesi gerekeni öğrenir.


Kalpten yapılan işler yerini bulur.


Terzinin kendi söküğünü dikebilmesi için önce söküğünü kabul etmesi gerekir.


Denize atılan bir taş defalarca sekebilme potansiyeline sahiptir. Bizim küçümsediğimiz eylemler şaşırtıcı sonuçlar almamızı sağlayabilir. Hayata geçirmediğiniz bir düşünce hayatınizin fırsatını kaçırmanıza neden olabilir.


Hayatta başarılmış hiçbir büyük iş yokturki vazgeçilmez bir tutkunun eseri olmasın.


Yapacaklarınızı ertelemek, hayatı ötelemektir.


Bir şeyi istemekle gerçekten istemek arasındaki tek fark eyleme geçmektir.


Yaptığınız işte fark yaratmanızı sağlayan şey, o işe ruhunuzu katmanızdır.


İnsanların yaşamlarını değiştirmek adına yapılanlar sonsuzlukta yankılanır.


Hayatta bazen bir es bazen de bir nefes gerekir.


Küçük detaylar büyük farklar yaratır.

Bir konu için harcanan caba hiçbir zaman boşa gitmiyor. Bununla birlikte uğruna yola çıktığınız şey, süreç içerisinde değişime uğrayabiliyor zaman zaman da sizi mutsuz eden durumlar yaşayabiliyorsunuz ancak en sonunda çabalarınızın karşılığı en ideal şekliyle sizi buluyor.


Karşılaştığımız zorluklar bizi bir adım daha ileriye taşımak için tasarlanmış, engel görünümlü sıçrama tahtalarından başka bir şey değildir.


Sizi diğerlerinden ayıran ve isteğinize kavuşmanızı sağlayacak olan şey, istediğiniz şeyi gerçekten isteme yüzdenizdir.


Farkındalık seviyesi bizden yüksek insanlarla iletişimde olmak, içimizdeki en iyiyi ortaya çıkarmada bize yardımcı olur.


Harekette bereket vardır.


Öğrendiğiniz her yeni şey, hayatınızı essiz bir şekilde değiştirebilme potansiyeline sahiptir. Öğrenmeyi bırakmak hayatta oynayabileceğiniz en büyük kumardır.


Hayatta başımıza gelen her şey; tam olması gereken zamanda ve tam da olması gereken şekilde olur. Bize düşen sadece niyetimizi ortaya koyup hazır hale gelmektir.


Tatlının asını isteyen, acının hasını çekmeyi göze almalı...


İyi bir "niçin “iniz varsa "nasıl "ınız Fizan'dan gelir...


Bugüne kadar yaptıklarınız sizi hayatta şu anda bulunduğunuz yere getirdi. Bundan sonra yapacaklarınız ise yarın olmak istediğiniz yere götürecek.


Yanıt aradığınız soruların cevabını bulamamaktan mi yakınıyorsunuz? Doğru soruyu ,doğru zamanda ,doğru kişiye sorduğunuzdan emin misiniz? Belki de yanıtını almaya henüz hazır olmadığınızdan cevabını hak etmiyor durumda olabilirsiniz. Tüm sorular er yada geç cevabını bulur buradaki tek önemli husus yanıtını alana kadar aynı soruyu sorma kararlılığını gösterip gösteremeyeceğinizdir.


Bugüne kadarki gelişim yolculuğumda bana "sana en çok değer katan ve vizyonunu genişleten şey nedir ?" diye sorulsa buna yanıtım hiç şüphesiz yeni insanlarla tanışmak ve onların bilgileriyle hayatımı zenginleştirmelerine izin vermek derdim. Bunu düzenli olarak yaptığınızda bu surece başlamanıza vesile olan her neyse size okyanusta bir damla gibi gelecek ve yeni kesiflerin hazzı hayatinizi başka bir noktaya taşıyacak.


Birine yaptığınız her iyilik yada kötülük eninde sonunda size geri döner. Bazen bunun karşılığını anında görürsünüz bazen ise aradan belli bir süre geçmesi gerekir. Zaman içerisinde olaydaki kişiler değişse bile yaptığınızın karşılığı nihayetinde sizi bulur.


Fırsatlar her yeni günle birlikte doğar. Siz ne istediğiniz konusunda netleşmediğiniz surece sadece arkalarından bakmakla yetinmek zorunda kalırsınız. Harekete geçmek için bir kahraman beklemeyin. Bu keşfi gerçekleştirmek için şimdi yola koyulun, isteğinizin maddi ve manevi bedelini ödemeyi göze aldığınızda fırsatlar dünyasının kapısını aralamış olacaksınız.


Hayatınızın herhangi bir alanında uzunca bir süredir çabalamanıza rağmen istediğinizi elde edememekten mi yakınıyorsunuz? Çözümü dışarıda arayarak zaman kaybetmeyin. İçinize dönün ve kendinize şunları sorun: bugüne kadar sahip olduğum şeyler, bana iyilik yapan insanlar, bedelsiz olarak bana sunulan imkanlara karşın, ben bunları ne kadar başkalarıyla paylaşabildim? Karşılıksız olarak kimlerin daha iyi bir yaşam sürmesine katkı sağladım?

İşinden emekli olabilirsin ama tutkularından asla!


Temeli çürük olan binanın terasından hayır gelmez.


Hayatın gerçek anlamı tutkulu olmak ile tutuklu olmak arasındaki iki harfin yer değiştirebilme potansiyelinde gizlidir...


Bu dünyadaki amacınızı bulduysanız eğer ne yaparsanız yapın onu bırakamazsınız...


Hayatınızı , boşluk doldurarak mı yoksa anlam peşinde koşarak mi geçirdiğiniz sonucu belirler...


Bir işi yaparken heyecan duymuyorsanız yeni bir heyecana yol almak için eskiyi bırakın.


Hayata dair soracak sorun yoksa ortada bir sorun var demektir...


Dünyanın neresinde olursa olsun her başarı takdir edilmelidir.


İnsan hayatta bir şeyden korkacaksa şayet bu potansiyelini tam anlamıyla kullanamamak olmalı...


Hayatta yaptığın şey ne olursa olsun ya her şeyinle sonuna kadar gitme kararlılığını göstereceksin yada o ise hiç başlamayacaksın.


Arayan bulur derler... peki ya hiç kaybetmediysek?


Bir eylem bin kelimeye bedeldir.


Hayat, bir tutkuları bulma ve onların peşinden gitme oyunudur. Eğer kendi tutkularınızı bulamadıysanız başkalarının tutkularının esiri olmak zorunda kalırsınız.


Sadelik güzel şey... Hayatınızdan gereksiz olan ne varsa çıkardığınızda gerekli olanlara daha çok vakit ayırma ve hak ettiği değeri verme şansınız oluyor...